139409240851055316710684

سخنگوی دولت با اعلام اینکه نسخه انگلیسی قراردادهای جدید نفتی محرمانه نیست، وعده داد این نسخه در اختیار نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤال تسنیم که پرسید “چرا قراردادهای جدید نفتی را علی‌رغم ایرادات زیاد در اختیار مجلس قرار نمی‌دهید تا بررسی کند؟” تأکید کرد: قراردادهای نفتی محرمانه نیست و قابل دسترسی است. نمایندگان مجلس می‌توانند به اصل متن انگلیسی این قراردادها دسترسی داشته باشند و در جهت تأمین منافع ملی است و مالکیت نفت در این قراردادها دست خارجی‌ها نخواهد افتاد.

وی افزود: احتمالاً بودجه و برنامه ششم را یک‌شنبه یا سه‌شنبه هفته آینده تقدیم مجلس می‌کنیم.

نوبخت همچنین ابراز کرد: خروج پتروشیمی از بورس نظر شخصی آقای نعمت‌زاده هست و سازمان مدیریت و برنامه ریزی موافق این نیست. اما هنوز در دولت مطرح نشده که نظر دولت را بگویم.

وی اضافه کرد: سال آینده هم آزمون استخدامی خواهیم داشت.

سخنگوی دولت درباره عیدی کارکنان دولت نیز، گفت: عیدی باید با مصوبه هیات وزیران پرداخت شود که هر زمان شکل بگیرد اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نوبخت در خصوص برداشت مقداری از وام ۲۵ میلیونی خودرو از سوی بانک‌ها خاطر نشان کرد: این مسئله را پیگیری می‌کنم و این موضوع در سیستم اداری در حال جریان است.

وی درباره حضور مرتضی بانک در افتتاحیه حزب جوانان و دولت و شائبه انتخاباتی بودن دولتمردان، تصریح کرد” حسب اعلام مجلس، روز یکشنبه یا سه‌شنبه آینده لوایح برنامه ششم و بودجه سال ۹۵ را تقدیم مجلس می‌کنیم. از سوی دیگر دولت وظیفه‌ای در اجرای انتخابات دارد و آن اجرای دولت است. این که یک کارمند دولت در جلسه ای شرکت کرده، با اینکه دولت در انتخابات وجه سیاسی خاصی را دنبال می‌کند، متفاوت است. وظیفه دولت در انتخابات در امور مربوط به وزارت کشور متجلی می‌شود. این که یک کارمند در یک جلسه شرکت کند به عنوان مداخله دولت در انتخابات نیست.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: درآمد نفت حدود ۵۳ هزار میلیارد تومان است و تا پایان امسال ۴۱ تا ۴۲ هزار میلیارد تومان به صورت نقدی برای یارانه‌ها پرداخت می‌شود.

وی درباره عدم تحقق بودجه نیز گفت: بین دو واژه کسری بودجه و عدم تحقق، تفاوت معنی داری وجود دارد. میزان منابع ما با پیش‌بینی تفاوت دارد ولی ما کسر بودجه نداریم. سازمان مدیریت درآمد و هزینه را تنظیم می‌کند و باعث می‌شود کسری بودجه نداشته باشیم و مجبور شویم از جایی قرض کنیم. لذا ما هزینه‌ها را کم می‌کنیم. به خصوص در هزینه‌های جاری با کاهش و صرفه جویی زیادی روبرو هستیم.

سخنگوی دولت  درباره تهیه بودجه سال ۹۵ و برنامه ششم توسعه خاطر نشان کرد: در ارتباط این لوایح با اقتصاد مقاومتی، ما ۲۴ بند از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و ۸۶ بند از برنامه ششم توسعه را احصا و مقایسه کردیم و اثبات شد که برنامه و بودجه با توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تهیه شده است.

نوبخت در خصوص تعیین نرخ سود سپرده‌ها گفت: بانک مرکزی مخیر است به صورت دستوری نرخ سود بانکی را تقلیل دهد یا با استفاده از ابزارهایی مانند نرخ سود بین بانکی استفاده کند تا هزینه استفاده از پول کاهش یابد. بانک مرکزی از روش دوم استفاده می‌کند تا پولی که در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد با سود کمتری باشد.

وی درباره افزایش سرمایه‌گذاری ها در داخل و خارج گفت: با افزایش این سرمایه گذاری‌ها، فرصت‌های شغلی مناسبی ایجاد می‌شود و نیروی کار تحصیل کرده ما بازار کار پیدا می‌کنند. همچنین اعزام نیروی کار به خارج در دستور وزارت کار است. ضمن اینکه به حد کافی فرصت کار در داخل با توجه به سرمایه گذاری های جدید فراهم خواهد شد.

باکس دانلود
QR Code
راهنمای نصب
توضیحات و مشخصات
مشخصات
سیستم مورد نیاز
نویسنده: adminmohammad
نظرات: بدون نظر

برچسب ها

دیدگاه های کاربران

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

رزرو تبلیغات در این مکان

مطالب بر اساس


رزرو تبلیغات در این مکان

نرم افزار های ضروری

دسته ها

وبگذر