139312261205299924938694

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه رابطه ما با کشورهای بزرگ غربی در مقطعی قطع شد، اما به همگان نشان دادیم جمهوری اسلامی ایران با قدرت به راهش را ادامه می‌دهد، گفت: ایران هیچگونه آسیبی از قطع رابطه با عربستان نمی‌بیند.

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه دومین همایش ملی تفکر بسیجی، پژوهش و اقتصاد مقاومتی با رویکرد اقتصاد پساتحریم در صنعت نفت، در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: عملکرد عربستان به طور حتم پیامدهای تلخی برای کشورهای جهان و همچنین جهان اسلام در پی خواهد داشت، زیرا اینگونه رفتارها در روزگار امروز جهانی قابل دفاع نیست.

وی ادامه داد: امروز تمام مجامع بین‌المللی رفتار عربستان در قبال بمباران‌های منازل مسکونی، مدارس، بیمارستان‌ها، بنگاه‌های اقتصادی را محکوم می‌کنند.

نایب رئیس مجلس تصریح کرد: در کنار این رفتارها سرکوب افرادی که در داخل عربستان نقدهایی از جنس فشار بر آزادی را در یک فضای فرهنگی مطرح می‌کنند نیز باید به اقدامات نادرست عربستان اضافه کرد.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد ادامه داد: آیت‌الله شیخ نمر یک شخصیت مذهبی و دینی بود، ایشان فعالیت‌های قانونی و رسمی در کشور عربستان داشت و به طور صریح هم از افکار و اندیشه حاکمان انتقاد می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: نباید با صاحبان قلم و نقد اینگونه برخورد شود و این رفتارها منطقی نیست، زیرا شهادت آیت‌الله نمر به معنای کشتار اندیشه و فکر در عربستان است.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: برخورد اینگونه با علما در عربستان، عواقب نامناسبی برای عربستان دارد، زیرا دنیای اسلام و مجامع بین‌المللی اینگونه رفتار را محکوم می‌کنند.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد با بیان اینکه ناکامی عربستان در مسائل داخلی مانند حج امسال نیز نشانه‌ای از ناکارآمدی این کشور است، خاطرنشان کرد: به قتل رسیدن بسیاری از حجاج خانه خدا نشانه عمق ناکارآمدی عربستانی‌ها است.

وی با بیان اینکه ایران همواره در تلاش بوده با کشورهای اسلامی روابط مناسبی داشته باشد، افزود: جمهوری اسلامی ایران به طور جدی دغدغه کشورهای همسایه را دارد و ما برای ارتباط با کشورهای همسایه اهتمام داریم که این مهم صورت گیرد.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: ما برای امنیت منطقه اهتمام جدی قائل هستیم و این در حالی است که قدرت دفاعی بازدارنده‌مان را تنها برای خودمان نمی‌خواهیم، بلکه ما به قدرت دفاعی منطقه نیز فکر می‌کنیم.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد خاطرنشان کرد: کشورهای اسلامی و اصلاح رفتارهای نادرست در منطقه یکی از اهداف جمهوری اسلامی ایران است و اقدام یک طرفه عربستان را اقدامی در راستای منافع ملت‌های مسلمان نمی‌دانیم.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بر طبق جایگاه سیاسی و ظرفیت‌های فراوانی که دارد، هیچگونه آسیبی از قطع رابطه با عربستان نمی‌بیند، خاطرنشان کرد: رابطه ما با کشورهای بزرگ غربی در مقطعی قطع شد، اما به همگان نشان دادیم جمهوری اسلامی ایران با قدرت به راهش را ادامه می‌دهد.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: ما به وحدت امت اسلامی فکر می‌کنیم و این در حالی است که تعرض به سفارت عربستان را در کشورمان محکوم می‌کنیم و خواستار این موضوع هستیم افرادی که در این راستا کوتاهی کردند، بازخواست شوند.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد گفت: به طورحتم قطع روابط عربستان با ایران و تعرض به سفارت عربستان در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و در مجلس شورای اسلامی بررسی خواهد شد و با کسانی که به سفارت عربستان تعرض کردند، برخورد قاطع خواهد شد.

باکس دانلود
QR Code
راهنمای نصب
توضیحات و مشخصات
مشخصات
سیستم مورد نیاز
نویسنده: adminmohammad
نظرات: بدون نظر

برچسب ها

دیدگاه های کاربران

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

رزرو تبلیغات در این مکان

مطالب بر اساس


رزرو تبلیغات در این مکان

نرم افزار های ضروری

دسته ها

وبگذر